Nyerges Zsolt szólt, hogy őt nem tiltották ki Amerikából
Nyerges Zsolt nevét is bedobta az Origo az Egyesült Államokból kitiltottak közé, de az érintett közölte, nem érintett a botrányban.
Nyerges Zsolt nevét is bedobta az Origo az Egyesült Államokból kitiltottak közé, de az érintett közölte, nem érintett a botrányban.
Ha komolyan vette volna a magyar kormány, rendőrség és az ügyészség az áfabotrányt és a feljelentését, talán kitiltási ügy sem lett volna - mondta a hvg.hu-nak adott interjúban Horváth András, aki szerint az USA képviseli ebben az egész korrupciós ügyben a magyar érdeket.
Szerződést bontott október 31-ével a Szerencsejáték Zrt. a Class FM-mel – írja a Népszava. Az MR-1 Kossuth Rádió után tavaly óta az országos kereskedelmi rádióban mondták be a különböző szerencsejátékok eredményeit – azt nem tudni, hol fogják novembertől. A cégtől csak annyit közöltek, hogy a szerződéskötés folyamatban van az új partnerrel.
A hétvégén olyasmi történt, ami még pár hónappal ezelőtt is elképzelhetetlen volt: a nyilvánosság elé lépett Simicska Lajos, akiről több mint 15 éve nem készült hivatalos fotó. De nemcsak a fideszes hátország feje mutatta meg magát, vele tartott több üzletfele, barátja – sőt, felesége is –, pedig korábban ők is kínosan kerülték a nyilvánosságot. Ha megnézzük, kik alkotják Simicska csapatát, és mit csináltak az utóbbi években, akkor a személyek mögött óriási cégbirodalom válik láthatóvá, a háttérben pedig százmilliárdos vagyon sejlik fel. Őket akarja visszaszorítani Orbán Viktor.
Jelentős pofont kapott a kormánytól az RTL Klub pénteken: a rezsicsökkentésre hivatkozva a kabinet megtiltotta, hogy a tévétársaság pénzt szedjen a kábelszolgáltatóktól és ezzel ellensúlyozza a reklámadó miatt kieső bevételeit. Ám a tervezett intézkedés legalább ennyire sújtja a kormányközelinek vélt TV2-t is, amely 6-8 milliárdot várt jövőre a programdíjból, és ebből akarta helyrebillenteni a veszteséges mérlegét. Forrásaink szerint a tiltással újabb frontot nyitottak Simicska Lajossal szemben, miközben a legdurvább lépés még hátra van. Januártól egy kézbe kerül az összes állami reklámköltés, információink szerint a tervezett ügynökség élére pedig a Habony Árpáddal jó kapcsolatban álló Giró-Szász András kerülhet.
A miniszterelnök és Simicska Lajos találkozója sem hozott békét Orbán Viktor és környezete, illetve a volt pártgazdaságis üzletember között – kormányközeli források ezt állították a HVG-nek.
Évtizedes szálakat szakított szét Orbán Viktor, amikor nekiment legrégebbi szövetségesének, Simicska Lajosnak. Értesüléseink szerint a milliárdos vállalkozót elsősorban az zavarja, hogy vissza kellene vonulnia abból a pozícióból, amit még 1993-ban foglalt el, és fel kell adnia azt az építkezést, amit két évtizede folytat. A miniszterelnök – akit szövetségesei is győzködnek, hogy szorítsa vissza egykori kollégiumi szobatársát – úgy látja, Simicska túl nagyra nőtt, és „árnyékot vet” a többi „nemzeti tőkésre”, akiknek viszont az új gazdaságpolitikában főszerepet szán. Fideszes és kormányzati forrásokkal beszélgettünk a kormányalakítás óta folyó háborúról.
A kormány lenyúlná a legszebb tokaji szőlőbirtokot, az új fejlesztési miniszter tisztogatási akciót indított Simicska és Nyerges bizalmasai ellen, Simicska cégeit egy visszamenőleges különadóval is megsarcolnák, Kósa Lajos pedig Matolcsyéktól kér pénzt a Munkácsy-trilógia egyik darabjára. Kövesse a tündérmese folytatását a hvg.hu-val!
A Simicska Lajos érdekkörébe tartozó Közgéptől legalább 20 milliárd forintot venne el a tervben levő új, visszamenőlegesen kivett adó. De a fideszes hátország más cégeit, illetve a kormányokon átívelően sikeres stratégiát folytató Strabagot is több milliárd, vagy pár tízmilliárd forinttal sújthatja az új elvonás. Mindez egy nagyobb képbe illeszkedik, a hátországban megindult hatalmi játszmák, nagy átrendeződés része. A visszamenőleg hét évre vonatkozó adókivetés példátlan, de nincs, aki kiütné.
Seszták Miklós fejlesztési miniszternek az a dolga, hogy a nagy állami cégeket és háttérintézményeket tisztítsa meg a Simicska- és Nyerges-bizalmasoktól – írja forrására hivatkozva a Népszabadság. Simicska állítólag már a válaszon gondolkodik.
A reklámadó nem ok, hanem eszköze a háborúnak, amely már legalább háromnegyed éve zajlik a kormány és az RTL között. A német médiacsoport a hvg.hu tudomása szerint többéves konfliktusra van felkészülve, és az RTL-közeli információink szerint se a politikai, se a gazdasági nyomás elől nem kívánnak kitérni. A parlament szerdán szavaz a reklámadóról.
Seszták Miklós leendő fejlesztési miniszterről olvashatunk portrét a Figyelő csütörtöki számában. A lap egyik érdekes állítása, hogy Seszták kinevezése éppen Simicska Lajos és Nyerges Zsolt üzleti köre számára kellemetlen meglepetés.
A reklámadó bevezetése csak az első lépés a médiapiac felforgatásában. A hvg.hu több forrásból is úgy értesült, rövidesen újabb törvény kerülhet a parlament elé, amely a piac független szereplőit hozhatja súlyos helyzetbe. Akárcsak a reklámadó, ez a tervezet is főleg az RTL Klubot érintené. A reklámadó a Fidesz-közeli médiabirodalomnak is kellemetlen, ám az új törvényre forrásaink szerint már felkészültek a cégcsoport vezetői.
Nyolcmilliárd forintos nyereséget könyvelhettek el tavaly a Fidesz-közeli médiavállalkozók – írja hétfői cikkében a Kreatív.hu.
Miközben az RTL- és a TV2-csoport között ádáz háború dúl, hogy melyik a nézettebb csatorna, a Fidesz hátországában a hvg.hu értesülései szerint újból felmerült, hogy meg kéne törni a televíziós méréssel foglalkozó cég, az Nielsen Közönségmérés Kft. monopóliumát. A választások előtt a rádiós méréseket uraló cég már tulajdonost is cserélt, és a Simicska-birodalom egyik régi – ám a piacon nagy tekintéllyel bíró – vezetőjénél kötött ki. Az adásvétel okairól alig lehet tudni valamit, a cég ráadásul eddig is egy kormányközeli cég tulajdonában volt.
Nem fél attól, hogy a kormányközeli cégek piacon kívüli eszközökkel kiszorítják a magyar piacról, de "ha lesz háború, akkor lesz haditerv is" – mondta az RTL vezérigazgatója a Kreatívnak. Dirk Gerkens többször beszólt a TV2-nek, illetve a társaság tulajdonos-vezérigazgatójának is.
Továbbra is a milliárdosokat, elsősorban Simicska Lajos és Nyerges Zsolt, Csányi Sándor, illetve Leisztinger Tamás érdekeltségeit támogatjuk az agrártámogatásokkal.
Miért pont a céget vezető menedzsereknek adta el a német anyavállalat a TV2-t, és az igazgatók mögött áll-e valaki? Ez a kérdés foglalkoztatja a közvélemény egy részét a decemberi bejelentés óta. Felidézzük, hogyan történt a tévé értékesítése, mely információink szerint a Fidesz mögötti cégbirodalomban is zavart okozott. Az új tulajdonosok szinte a lehetetlenre vállalkoztak: egy év alatt kell talpra állítaniuk a céget, hogy a vásárláshoz kapott hitelüket törleszteni tudják. A hazai média átalakulásáról szóló cikksorozatunk első részét olvashatják.
A Nyerges Zsolt közvetlen és Simicska Lajos közvetett érdekeltségébe tartozó Publimont Kft. 260 milliós bevételt garantál a MÁV-nak.
Orbán Viktor szerint épphogy válság idején kell sportlétesítményekre költeni, válság idején kell "felszívnunk magunkat". A kormányfő a szolnoki Vízilabda Aréna átadásakor arról beszélt, hogy ha nincs tömegsport, mindennapi testnevelés, akkor a még jól teljesítő élsportot is le fogják húzni a ritkán sportoló átalagmagyarok.